کیونپ QNAP (Quality Network Appliance Provider) یک برند با اصالت تایوانی که در سال 2004 در زمینه تولید تجهیزات شبکه با تمرکز بر ساخت ذخیره ساز های تحت شبکه شروع به فعالیت نموده است. دفتر اصلی این شرکت در منطقه  Xizhi  در شهر نیو تایپه کشور تایوان قرار دارد ، همچنین این برند در 28 کشور دارای دفتر نمایندگی و بیش از 1300 کارمند ( بیش از 600 نفر بخش R&D) در سراسر جهان میباشد. کیونپ دارای سبد متنوعی از محصولات شبکه است . در ایران برند QNAP بیشتر با ذخیره ساز های تحت شبکه NAS شناخته میشود ، در عین حال تجهیزات مانند سوییچ و NVR نیز در سبد محصولات آن قرار دارد.

 

تمرکز اصلی کیونپ QNAP بر روی تولید ذخیره ساز های تحت شبکه یا NAS (Network-attached storage)  میباشد ، بدین منظور تولیدات خود را در سه دسته تقسیم بندی میکند:

1- SOHO (Small office/home office) :

این رده مناسب کاربران خانگی و کسب و کار های خیلی کوچک میباشد، این دسته از کاربران نیاز به یک ذخیره ساز ارزان مطمئن و با کاربری ساده و بدون پیچیدگی دارند . همچنین این رده از کاربران نیاز به محصولی دارند تا در محیط اتاق و دفتر کار بدون نیاز به امکانات ویژه (مانند رک و اتاق سرور مستقل) به سرعت و بدون درد سر راه اندازی شود و قابلیت جابجایی یه سادگی را نیز داشته باشد. همچنین کیونپ با توجه به پشتیبانی از اپلیکیشن های کاربردی مختلف نیازمندی های یک کشب و کار کوچک رو به خوبی پاسخ میدهد.

2- SMB (Small and Midsize Business) :استوریج کیونپ QNAP TS-873A

این رده مناسب کسب کارهای کوچک تا متوسط میباشد، این دسته از کاربران نیاز به یک ذخیره ساز مطمئن با ظرفیت مناسب و کاربری نسبتا ساده در عین حال قیمت مناسب دارند  در این رده کاربران با توجه به اندازه کسب و کار و کاربری تجهیزات از هر دونوع رکمونت و ایستاده ذخیره ساز های کیونپ استفاده مینمایند. بکارگیری برخی از امکانات استوریج های QNAP مانند پورت شبکه با سرعت های 10 گیگ  و SSD Cache نیز بسیار متداول هست. همچنین امکان توسعه و گسترش نیز برای این رده از اهمیت فوق العاده برخوردار هست.

3- Enterprise : 

این رده مناسب سازمان ها و کسب و کار های بزرگ میباشد، این دسته از کاربران نیاز به یک ذخیره ساز مطمئن با اطمینان پذیری و آپتایم بالا و ظرفیت ذخیره سازی بالا دارند. این رده به بیشتر به صورت رکمونت و در دیتاسنتر و اتاق سرور مورد بهره برداری قرار میگیرد. همچنین امکاناتی نظیر افزونگی کنترلر و پاور های دستگاه ، بکارگیری کارت های شبکه پرسرعت ، بکارگیری کارت های FC HBA برای اتصال به شبکه SAN و بکارگیری سیستم عامل های بهینه سازی شده برای محیط های اینترپرایز (مانندQES) از اصلی ترین ویژگی های این رده میباشد.

برای مشاوره فنی ،خرید و دریافت پیش فاکتور انواع ذخیره ساز های کیونپ با ما در تماس باشید:

شماره تماس: 7-88444135